Vestuviniai žiedai – aksesuaras, kasdien puošiantis sutuoktinių rankas bei bylojantis apie oficialų šeimyninį statusą.  Neabejotinai svarbiausia vestuvinio žiedo paskirtis – dviejų žmonių įsipareigojimo vienas kitam simbolizavimas. Taip pat – nuolatinis priminimas apie vieną gražiausių gyvenimo akimirkų. Ši, tikimės, tęsis visą gyvenimą!

Vieni, rinkdamiesi vestuvinį žiedą, mąsto racionaliai ir bando tilpti į turimą biudžetą. Tuo tarpu kiti šiam santuokos simboliui pinigų neskaičiuoja. Platus juvelyrinių dirbinių asortimentas bei neribotos individualių vestuvinių žiedų gamybos galimybės gali išpildyti visų jaunavedžių norus!

Vestuviniai žiedai

Vestuvių žiedai ir jų pasirinkimas – tarsi pirmas būsimųjų jaunavedžių santykių išbandymas. Net jei, planuojant vestuves, pirmuoju smuiku griežia nuotaka, negalima pamiršti ir jaunikio. Šis žiedas kasdien puoš abiejų pirštus. Tad jis turi būti ne tik patogus, bet ir atitikti invidualų grožio suvokimą.

Kardinaliai išsiskyrė jaunavedžių skonis, kurie – klasikiniai vestuviniai žiedai ar modernūs vestuviniai žiedai – turi būti įsigyjami? Kompromisu gali tapti išskirtiniai vestuviniai žiedai, juvelyrų gaminami pagal individualų užsakymą.

Kai kurie juvelyrikos salonai siūlo jaunavedžiams patiems pasigaminti vestuvinius žiedus. Aišku – su profesionalo pagalba. Tai – įdomi patirtis, kuria galėsite pasidalinti su atžalomis, pasakodami šiems savo meilės istoriją.

O dizainerių vestuviniai žiedai – pasirinkimas norintiems įsigyti jau pagamintą, tačiau netradiciniais dizaino sprendimais išsiskiriantį variantą.

Vestuviniai žiedai

Iš ko gaminami vestuviniai žiedai?

Ne ką lengviau apsispręsti ir dėl pastarųjų dizaino. Visų pirma – medžiagos, iš kurios vestuviniai žiedai bus pagaminti.

Auksiniai žiedai – klasikinis ir vis dar bene populiariausias variantas. Priklausomai nuo to, su kokiu metalu auksas maišomas, skiriasi pastarojo spalva, atsparumas bei žiedo kaina. Mėgiami raudono aukso vestuviniai žiedai. Šių spalva, priklausomai nuo vario kiekio lydinyje, varijuoja nuo švelniai rožinės iki raudonos. Rusiško aukso žiedai nuo seno siejasi su kokybe.

Juvelyrikoje populiarūs platinos vestuviniai žiedai. Jie yra ilgaamžiai, kokybiški, itin tinkami graviravimui, nesukelia alergijos. Tačiau dėl aukštesnės už auksą kainos – finansiškai prieinami ne visiems.

Vizualiai panaši, ganėtinai tvirta bei gerokai pigesnė alternatyva – vestuviniai žiedai su baltu auksu. Varginantiems alergijų metalui, tačiau negalintiems sau leisti platinos, rekomenduojami vestuviniai žiedai iš titano. Šis metalas ne tik nealergizuoja, bet yra itin lengvas. Iš jo pagaminti žiedai nekelia diskomforto net ir papuošalų nenešiojantiems.

Dažnai vestuviniai žiedai (ypač nuotakų) inkrustuojami brangakmeniais. Populiarūs ne tik vestuviniai žiedai su deimantais ar briliantais. Ieškantiems kitokių galimų sprendimų, siūlomi ir vestuviniai žiedai su gintaru.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vestuvių idėjos >>

Dėl šiuolaikinių juvelyrikos technologijų net vizualiai prašmatniausi žiedai gali būti patogūs. Jaunavedžiams gaminami vestuviniai žiedai su su komforto zona. Tai – išgaubimas vidinėje žiedo pusėje, palengvinantis apsimovimą, apsaugantis nuo skaudaus įsirėžimo bei nešvarumų kaupimosi.

Išskirtiniai vestuviniai žiedai – originalumo mėgėjų pasirinkimas

Vestuviniai žiedai, išraižyti įvairiais ornamentais ar išgraviruoti norimu užrašu. O gal – inkrustuoti įvairaus dydžio brangakmeniais, pagaminti iš skirtingų spalvų aukso ar kitų medžiagų? Ne tik platinos ar titano, bet ir… meteorito! Šią mistiškai skambančią medžiagą derinant su  auksu, platina bei brangakmeniais, kuriami analogų neturintys išskirtiniai vestuviniai žiedai. Tai – pasirinkimas jaunavedžių, vertinančių originalumą.

Profesionalus juvelyras, pasinaudojęs moderniomis gamybos technologijomis, išpildys įnoringiausias fantazijas. Svarbu nepamiršti, jog išsirinkti žiedai turi būti ne tik estetiški bei traukiantys akį, bet ir patogūs.

Vestuvinių žiedų svoris: svarbiausia – praktiškumas

Juvelyrai rekomenduoja, jog vestuviniai žiedai su komfortu, priklausomai nuo pločio, būtų maždaug  4–8 gramų svorio. Lengvesnis žiedas kainuos mažiau, tačiau kokybe netruks nuvilti. Sunkus žiedas bus nepatogus, vargins pirštą. Tai – viena iš priežasčių, dėl kurių vestuvinis žiedas galimai pasmerkiamas dulkėti papuošalų dėžutėje.

Vestuviniai žiedai iš raudono aukso - Auksomeistrai
Tradiciniai vestuviniai žiedai (vyriškas žiedas 5 mm pločio, o moteriškas 4,5 mm pločio) su matine žiedo faktūra pagaminti iš raudono 585 prabos aukso, bei lazeriu išgraviruotu pasaulio žemėlapiu. Auksomeistrai.

Kur pirkti vestuvinius žiedus?

Šie dažniausiai perkami strategiškai patogioje vietoje. Vieniems aktualu vestuviniai žiedai Panevėžyje, kitiems – Vilniuje. Populiarios ir internetinės juvelyrinių dirbinių parduotuvės. Toks apsipirkimo būdas reikalauja didelio atidumo bei tam tikrų niuansų žinojimo.

Jaunavedžiai, kuriems aktualu vestuviniai žiedai pagal užsakymą, neretai pas konkretų juvelyrą keliauja ir į kitą miestą. Patyrusių šios srities profesionalų nėra tiek daug!

Vestuviniai žiedai Lenkijoje – alternatyva norintiems sutaupyti. Tiesa, įvertinkite ne tik žiedų kainą, bet ir kelionės išlaidas. Taip pat pagalvokite, kaip spręsite problemą iškilus klausimams dėl abejotinos prekės kokybės, netinkamo dydžio ir panašiai.

Vestuviniai žiedai kaina „paslankūs“ jaunavedžių norams

Lietuviai vestuvių žiedams išleidžia nuo 500 iki 3000 eurų. Tokias plačias kainų „žirkles“ įtakoja:

  • aukso kiekis lydinyje ir kaina rinkoje;
  • brangakmenių rūšis, jų kiekis ir kaina rinkoje;
  • žiedo dizainas;
  • graviruojamo teksto (jei yra toks pageidavimas) ilgis. Vieno graviruojamo žodžio kaina siekia apie 50–100 eurų.

Nuotakos vestuvinis žiedas, kurį dažniausiai puošia bent mažas taurusis akmenėlis, kainuos daugiau nei kuklesnis jaunikio žiedas.

Pigūs vestuviniai žiedai – misija įmanoma? Taip! Tereikia apsibrėžti biudžetą ir, vadovaujantis juvelyrų patarimais, išsirinkti geriausią variantą už prieinamą kainą.

Vestuvinių žiedų gamyba iš savo aukso Vilniuje

Papuošalų dėžutėje mėtosi nenaudojami aukso gaminiai? Mama, kaip reliktą, padovanojo auksinį žiedą? Tačiau jo dydis netinka, o stilius – nepriimtinas? Gana populiari paslauga – vestuvinių žiedų gamyba iš savo aukso, siūloma daugelio juvelyro. Belieka sumokėti už juvelyro darbą, trūkstamą aukso kiekį bei, jei pageidaujama, brangakmenius. Rezultatas – pigesni, kokybiški, gilesnę asmeninę reikšmę turintys žiedai.

Žiedo didinimas/žiedo mažinimas

Kai vestuvinis žiedas individualiai gaminamas pas juvelyrą, pastarasis išrinks tinkamą dydį. Nusprendus šį įsigyti juvelyrikos salone, žiedų dydžiai tampa jaunavedžių galvos skausmu. Pasirinkti tinkamą dydį padės žemiau pateikti patarimai.

  • Piršto storis dienos bėgyje natūraliai keičiasi, tad patinkantį žiedą rekomenduojama pasimatuoti tiek ryte, tiek vakare.
  • Nesimatuokite žiedo ant nuo šalčio sustirusių pirštų.
  • Žiedo dydis idealus, jei šis užmaunamas lengvai, numaunamas – sunkiau. Tačiau jokio diskomforto sąnario srityje jaustis neturi.

Dėl tam tikrų priežasčių aktualu tampa žiedo mažinimas ar didinimas. Pastaroji procedūra, lyginant su mažinimu, yra sudėtingesnė, tačiau, patikėjus ją profesionalams, įmanoma. Tiesa, dažniausiai žiedas padidinamas tik puse dydžio. Žiedo mažinimo/didinimo kaina bei atlikimo laikas priklauso nuo dizaino ypatybių.

Patariama gerai pagalvoti, ką graviruoti ant vestuvinių žiedų

Graviravimo tekstai ant vestuvinių žiedų šiek tiek padidina šių kainą bei gamybos laiką. Ypač tada, kai vestuvinių žiedų graviravimas patikimas ne žiedą gaminančiam juvelyrui. Tačiau tai – puiki galimybė suteikti pastariesiems dar daugiau asmeniškumo bei didesnę simbolinę reikšmę.

Derėtų gerai pagalvoti, ką graviruoti ant žiedų. Išgraviruoti žodžiai lydės visą gyvenimą! Įsitikinkite, ar norimus išgraviruoti žodžius (ypač lotyniškus) graviruosiančiam asmeniui užrašėte teisingai. Taip pat ar jis, graviruodamas, ko nors nepraleido.

Graviravimo tekstai (lotyniški žodžiai)

Be vestuvių datos, jaunųjų inicialių ar šiek tiek nuvalkioto „Myliu“, ant vestuvinių žiedų populiarios frazės lotynų kalba. Tik jūs žinosite, kokią žinutę slepia užrašas ant žiedo!

Semper Fidelis („Visada ištikimas“)
Amor Vincit Omnia („Meilė nugali viską“)
In aeternum („Amžiams“)
Sic erat in fatis („Tai skirta man“)
Non dubitandum est („Nėra jokių abejonių“)

TAIP PAT SKAITYKITE:
Lotyniški užrašai ant vestuvinių žiedų >>

Vestuvinių žiedų nešiojimo tradicijos keičiasi

Klausimas, ant kurios rankos nešioti vestuvinį žiedą, vyresnės kartos atstovams gali kelti nuostabą. Dar nuo sovietų laikų įprasta vestuvinį žiedą mūvėti ant bevardžio dešinės rankos piršto. Visgi jokio logiško paaiškinimo tokiai tradicijai nėra.

Vestuvinio žiedo nešiojimas ant bevardžio kairės rankos piršto įprasta praktika JAV bei daugumoje Vakarų Europos šalių. Šis variantas skamba prasmingiau: juk širdis – kairėje pusėje! Negana to, buvo tikima, jog ją ir bevardį pirštą jungia mistiškai skambanti, tačiau anatomiškai neegzistuojanti meilės arterija.

Teigiama, jog vestuvinis žiedas, mūvimas ant kairės rankos, simbolizuoja partnerių lygybę bei vieningumą. O dešinė ranka susijusi su vienos pusės dominavimu bei vienas kito savinimusi.

Vis dažniau ir Lietuvoje vestuvinis žiedas nešiojamas ant kairės rankos bevardžio piršto. Tačiau netgi Bažnyčia, dažnai bandanti įtakoti įvairius mūsų gyvenimo aspektus, šiuo klausimu suteikia laisvę. Tad kiekvienai jaunųjų porai belieka patiems apsispręsti, ant kurio piršto atsidurs vestuvinis žiedas.

Juvelyras – menininkas, sukursiantis svajonių vestuvinius žiedus

Profesionalus juvelyras, pasitelkęs šiuolaikines gamybos technologijas bei talentą, gali pagaminti tiek klasikinį, tiek išskirtinį, analogų neturintį vestuvinį žiedą. Viskas priklauso nuo jaunųjų noro bei galimybių.

Pritrūko fantazijos? Idėjų pametėti gali dažno juvelyro interneto svetainėje esančios juvelyrinės galerijos. Pastarosiose demonstruojami jau pagaminti vestuviniai žiedai bei kiti dirbiniai.

Juvelyro patirtis bei žinomumas savo profesinėje srityje – vienas iš veiksnių, įtakojantis žiedų gamybos terminą. Tačiau juk savo svajonių vestuvinių žiedų verta palaukti, ar ne?

0 0 balsai
Įvertink šį straipsnį!
2 Komentarai
naujausius
seniausius most voted
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus

Mes dėl vestuvinių žiedų pasirinkimo turėjome šiek tiek nesutarimų, bet pasilikome prie klasikos, nes tai pasirodė geriausias kompromisas.

Mes savo vestuvinius žiedus išsirinkome tik su draugų rekomendacijomis ir juvelyrų pagalba. Labai padėjo visa dote.lt komanda, nuoširdžiausios rekomendacijos iš mūsų pusės, nes turime tikrai būtent tokius žiedus, kokius įsivaizdavome, o rinkomės neįprastus