Kaip užimti svečius per vestuves – vienas iš klausimų, dėl kurio, planuojant šventę, tenka gerokai pasukti galvą.

Vestuvės – ypatinga dviejų žmonių diena, tačiau norisi, jog ji sukeltų teigiamas emocijas ir susirinkusiems pasveikinti svečiams. To tikėtis sunku, jei svečiai, jauniesiems fotografuojantis, kelias valandas bus priversti be tikslo trainiotis kampais ar „trins“ užstalę laisvu nuo šventinės programos metu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vestuvių vakaro kulminacija (24 valanda) – TOP 19 idėjų >>

Tinkamai apgalvotos pramogos vestuvių svečiams taps ne tik įdomiu laiko praleidimu, bet ir suteiks galimybę pabendrauti su artimaisiais ar susipažinti su naujais giminės nariais.

Pramogos vestuvių svečiams

Foto būdelė/veidrodis

Foto būdelė, foto veidrodis ar kitokia forma pateikta galimybė įsiamžinti nuotraukoje. Tai – ne „pasinė“ fotosesija, tad derėtų pasirūpinti įvairiais atributais, paversiančiais šią pramogą dar linksmesne, o galutinį rezultatą – tiesiog crazy! Nuotraukos gali likti svečiams ar būti dovanojamos jauniesiems kaip prisiminimas. Pastarąsias galima panaudoti ir dekoruojant šventės vietą (aišku, jei „nesipjaus“ su šventės tema).

Šios paslaugos teikėjai vestuvių kataloge:
Fotobudelesnuoma.lt >>
Happy Box >>

Video palinkėjimas

Jei samdote filmuotoją, išnaudokite šį maksimaliai! Kol jaunieji dar nesugrįžę į šventės vietą, svečiai gali pasveikinti juos žiūrėdami į vaizdo kamerą. Video palinkėjimas nustebins jaunuosius, o svečiams padės prasmingai bei linksmai praleisti laiką.

Momentinės nuotraukos

Aukštos kokybės iš momentinių nuotraukų nesitikėkite: būtent paprastumas bei „buitiškumas“ ir suteikia pastarosioms šarmo! Šios nuotraukos gali iliustruoti palinkėjimų albumus, likti svečiams kaip atsiminimas arba būti panaudotos kaip dekoracijos, pavyzdžiui, sukabintos ant virvelių. Pavadinimas išduoda, jog nuotraukos „dienos šviesą“ išvysta akimirksniu, tad svečiai, nepatenkinti pirmu kadru, drąsiai gali šį pakartoti.

Svečių/palinkėjimų knygos

Tai, kas buvo populiaru tėvų ar senelių laikais, grįžta, aišku, įgavę šiek tiek kitokią formą. Vestuvių palinkėjimų knygos – ne išimtis. Toks linkėjimų įforminimas, o kartu – ir idėja, kaip užimti svečius per vestuves, mėgiama ir šiandien. Jaunavedžiai, ieškantys originalių sprendimų, gali rinktis ir kitokius palinkėjimų knygos variantus, pavyzdžiui, primenančius populiarųjį „Jenga“ žaidimą. Svečias ištraukia kaladėlę, ant jos užrašo linkėjimą ir uždeda ant bokšto viršaus.

VESTUVIŲ KATALOGE:
Rankų darbo dėžutė su palinkėjimų kortelėmis >>
Jenga XXL su graviruotu individualiu užrašu (vestuvių data, jaunųjų vardais, pavarde…) >>

Anketos/kryžiažodžiai

Iš anksto paruoškite anketas, kuriose svečiai turės paatvirauti ir atskleisti intriguojančią informaciją apie save bei jaunuosius. Gera juoko dozė garantuota ne tik anketas pildysiantiems svečiams, bet ir vėliau jas skaitysiantiems jaunavedžiams. Vietoje anketų galima sudaryti ir kryžiažodžius. Tiesa, galvodami intriguojančius klausimus, neperženkite ribų: ne visiems svečiams tai gali būti priimtina.

Svečias – šnipas

Palinkėjimų knygai užpildyti ar pasidaryti momentinę nuotrauką užtenka vos kelių minučių. O ką svečiams veikti toliau? Patiems aktyviausiems bei drąsiausiems svečiams pasiūlykite tapti… šnipais. Veiklos užteks visam vakarui! Svečiai, dalyvausiantys šiame žaidime, gauna popieriaus lapą, kuriame nurodoma, kokį foto kadrą reikia „pagauti“. Tai gali būti, pavyzdžiui, graži suknelė ar šypsena. Šiame „šnipų“ žaidime gali dalyvauti keli svečiai, tarpusavyje konkuruojantys, kurie užfiksuos reikiamus kadrus greičiau.

Jaunavedžių nuotraukos

Jaunųjų vaikystės, studijų laikų, pirmojo pasimatymo ar kitos asmeninio gyvenimo nuotraukos, sukabintos ant sienos gali būti ne tik originali šventės dekoracija, bet ir idėja, kaip užimti svečius per vestuves. Šie, aptarinėdami nuotraukas bei nostalgiškai besišnekučiuodami apie praeitį, tikrai nenuobodžiaus. 

Idėjos pasimatymams

Net ir ištarus lemtingąjį „taip“, nenustokite stebinti vienas kito bei puoselėti savo santykių. Pasimatymai puikiai „pakurstys“ šeimos židinį! O kad neišsisemtumėte, paprašykite, jog pasimatymų idėjomis (romantiškų, crazy, ekstremalių, linksmų – išmonei ribų nėra) pasidalintų svečiai. Tegul jie šias užrašo ant lapelio bei sumeta į šventiškai dekoruotą indą.

Svečių medis

Svečių medis – tai alternatyva svečių knygai. Vietoje įprastų linkėjimų, rašomų į knygą, svečiai, radę sau skirtą „medžio“ lapelį, palinkėjimus parašo ant jo, uždeda piršto antspaudą, užrašo vardą ar inicialus. Svečių medis – prasminga veikla svečiams. Šis atributas gali tapti stilinga, itin asmeniška dekoracija, papuošiančia jaunųjų namus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Pasidaryk pati: svečių medis [nemokamas PDF] >>

Dėlionė

Jaunavedžiai, išsirinkę bendrą gražiausią nuotrauką, gali padaryti iš jos dėlionę ir pasiūlyti svečiams šią sudėlioti. Pirmasis tai padaręs turėtų būti apdovanojamas kokiu nors prizu. Patikėkite, šis žaidimas patiks tikrai ne vien vaikams.

Kaljanas

Poilsio zonoje galite padėti kaljaną. Tai – ne tik pramoga, bet ir puiki proga svečiams artimiau pabendrauti.

Šaržistas

Nuotraukų turite daug, tačiau ar namuose rastumėte bent vieną šaržą? Padovanokite svečiams šią pramogą! Kol vyksta jaunavedžių fotosesija, svečiai taip pat gali pozuoti, tik ne prieš objektyvą, o auksarankio šaržisto akis ir pieštuką! Neteks sukti galvos, kaip padėkoti vestuvesė dalyvavusiems svečiams. Šaržas – originali dovana bei ilgam išliksiantis prisiminimas.

VESTUVIŲ KATALOGE:
Šaržų piešimas šventės metu (Aurimo šaržai) >>

Gėrimai

Kelias dienas trunkantys lėbavimai prie stalo vestuvių metu pageidaujami vis rečiau, tačiau be taurės gėrimo (aišku, nebūtinai alkoholinio!) apsieinama retai. Simboliška pakelti taurę už jaunųjų laimę, o ir pats gurkšnojimo ritualas daugeliui yra priimtinas. Per vestuves svarbiausia ne išgertas gėrimų kiekis, bet estetiškas šių pateikimas.

Mobilus baras

Jei jūs neinate į barą, tai baras ateis pas jus! Mobilus baras neabejotinai taps šventės traukos centru. Profesionalūs barmenai žino, kaip užimti svečius per vestuves! Jie ne tik suplaks puikaus skonio bei pasakiškos išvaizdos kokteilį (su ar be alkoholio), bet ir ras bendrą kalbą su svečiais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mobilus baras vestuvėms – paslauga, „ateinanti“ į Jūsų šventės vietą >>

Jaunieji, išbandę šią paslaugą, vieningai teigia, jog tai – geriausias pasirinkimas sprendimas. Baro paslaugomis noriai naudojasi visi svečiai, o įvairių rūšių alkoholis, stovintis ant stalo, lieka beveik nepaliestas. Vadinasi, mobilus baras – ir finansiškai naudingas pasirinkimas.

VESTUVIŲ KATALOGE:
CwB Barmenai: mobilus kokteilių baras >>

Mobilus baras vestuvėms
Mobilus baras – profesionalūs CwB Barmenai

Maistas

Nenorite, jog svečiai, prisimindami jūsų vestuves, kalbėtų tik apie tai, ką valgė? Tikime, jog jūsų vestuvės bus pilnos įvairių veiklų, tačiau neapsieisite ir be maisto. Šis, tinkamai parinktas, gali pamaloninti ne tik svečių skonio receptorius bei akis, bet ir tapti pramoga.

Fondiu

Galite rinktis iš įvairių fondiu variantų: karšto šokolado, sūrio, vaisių, vištienos ir kita. Fondiu – daugiau nei maistas. Tai – bendravimas bei pramoga, galinti padėti „pralaužti ledus“ tarp vienas kito nepažįstančių svečių.

Saldus stalas

Retas saldus vestuvių stalas apsieina tik su vestuviniu tortu. Keksiukai, macarons’ai, įvairūs pyragėliai, desertai taurėse ir daug kitų variantų: sau priimtiniausią ras kiekviena nuotaika. Kalbant apie vestuvinius desertus, skonis, žinoma, svarbu, tačiau dar reiškmingiau estetinis jų vaizdas bei pateikimas ant stalo. Saldaus stalo dekoras gali tapti puikiu pašnekesių objektu, o nuodėmingai skanūs gardėsiai privers pasiduoti net ir stropiausiai kalorijas skaičiuojančius svečius. Juk šią dieną galima viskas!

Ledų baras ar vagonėlis

Vasara – vestuvių metas. O vasarą niekas taip neatgaivina kaip porcija skanių ledų! Ledų baras ar vagonėlis – sparčiai populiarėjantis užsiėmimas vestuvių metu. Galima rinktis, ar ledus gaminsis patys svečiai, ar juos ruoš tam pasamdytas žmogus.

Užkandžių baras

Šiam vestuvių barui barmenas nėra būtinas, o ir atrodyti jis neprivalo kaip įprastas baras. Galite rinktis ne tik stalą, bet ir senovinę komodą, statinę, kopėčias ar bet ką, kas jums patinka, kas gali atlikti baro funkciją bei dera prie bendros vestuvių tematikos. Užkandžių baras vilios ne tik išalkusius, bet ir pabendrauti norinčius svečius. Tai – dar viena originali idėja, kaip užimti svečius per vestuves.

Spurgų lentyna

Kas sakė, jog spurgos – netinkamas desertas vestuvėms?! Išradingai papuoštos bei, pavyzdžiui, sukabintos ant lentoje pritvirtintų kabliukų, spurgos ne tik taps crazy dekoro elementu, bet ir privers kiekvieną svečią ištiesti ranką jų paragauti.

Sūrių degustacija

Svečiai, bandydami atspėti, kokios rūšies sūrį ragavo bei aptardami, koks buvo jo skonis, peno diskusijoms tikrai turės. Jei degustaciją ves šios srities žinovas, tai taps naudinga edukacine programa.

Sraigių degustacija

Kažkas jūsų vestuvių, tikėtina, nepamirš jau dėl to, jog ten pirmą kartą…paragavo sraigių! Sraiges svečiams patiekite ne kaip užkandį: surenkite degustaciją, kurioje dalyvaus žinovas, supažindinsiantis su šiuo delikatesu bei jo valgymo ypatumais.

VESTUVIŲ KATALOGE:
Sraigių degustacija >>

Greitas maistas

Picos, mėsainiai, dešrainiai ir kita. Greito maisto rūšių yra daug ir tai – originalus pasirinkimas, sukantiems galvą, kokį meniu pasiūlyti vestuvių svečiams. Gali būti, jog jūsų senelei tai bus vienintelė proga paragauti gatvės maisto! Aišku, norint, jog šis sprendimas atrodytų kaip išpildyta idėja, o ne paskutinės minutės variantas, būtinas tinkamas maisto patiekimas. Balta staltiese dengtas stalas netiks. Puikus variantas – greitojo maisto vagonėlis.

Vestuvių pramogos

Aktyvios pramogos

Šokių pamokos

Dažnas pasvajoja sudalyvauti profesionalioje šokių pamokoje, padovanokite savo svečiams tokią galimybę! Vieno ar kito šokio žingsnelius pramokę svečiai galės prisijungti ir prie jūsų vestuvinio šokio ar, ką išmoko, parodyti šokių aikštelėje šventei įsibėgėjus.

Mini golfas

Tai – puiki proga pakilti nuo stalo ir tiems, kurie į įprastus vestuvinius žaidimus žiūri kritiškai. Mini golfas – aktyvi, tačiau daug prakaito išlieti nereikalaujati veikla, puikiai tinkanti įvairaus amžiaus vestuvių dalyviams.

Dideli žaidimai

Milžiniškos „Jenga“ kaladėlės, įspūdingo dydžio muilo burbulai, didžiuliai šachmatai ar kitų įprastų žaidimų gigantiški variantai leis suaugusiems ir vėl pasijusti mažais vaikais! Variantų, kaip užimti svečius per vestuves, iš tiesų daug.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vestuvių vakaro kulminacija (24 valanda) – TOP 19 idėjų >>

Muzika

Instrumentas

Fone skambanti smuiko, saksofono ar kito instrumento melodija sukurs jaukią, šventišką atmosferą, tačiau neblaškys besišnekučiuojančių ar kokia nors veikla užsiimančių svečių.

VESTUVIŲ KATALOGE:
Barzdotas saksofonistas >>

Jaukus akustinis grupės ar atlikėjo pasirodymas

Jūsų vestuvių tema „pjaunasi“ su vadinamuoju vestuvinių muzikantų pasirodymu? Yra daug kitų variantų, kaip išspręsti muzikos klausimą vestuvių metu. Vienas jų – akustinis grupės ar solo atlikėjo pasirodymas. Šie savo pasirodymą papildys jūsų mėgiamiausiomis dainomis bei, susitarus, reaguos ir į svečių pageidavimus.

Būgnų šou

„Ritmas kitaip“ surengtas būgnų šou abejingų nepaliks! Ritminga, muzikalu, linksma, originalu: tegul būgnai skamba ir kviečia pajudėti į taktą!

DJ

Vestuvėse dalyvaujantys didžėjai, atsižvelgdami į susirinkusią publiką bei jos pageidavimus, pasiūlys tinkamiausias dainas. Šviesos bei dūmų efektai, be kurių profesionalių DJ pasirodymai apsieina retai, prikaustys svečių dėmesį.

Karaokė

Juoda orchidėjaaaa…Tegul svečiai savo solinius gebėjimus demonstruoja ne tik duše! Rinkitės visiems puikiais žinomas, populiarias dainas (net jei toks stilius ir neimponuoja).

Vaikų užimtumas

Jei nusprendėte, jog svečiai į vestuves gali atsivesti ir vaikus, pasirūpinkite šių užimtumu. Patikėkite, nuobodžiaujantys vaikai tikrai nesėdės  nuleidę galvas ir ramiai nelauks, kol šventė baigsis. Mažieji dar nemoka slėpti savo emocijų, tad šie su trenksmu praneš savo tėveliams, jog jiems N-U-O-B-O-D-U! Tokioje situacijoje tėvai negalės atsipalaiduoti ir mėgautis švente. Jiems teks sukti galvą, kuo užimti mažuosius: nuobodžiaujantys vaikai tik ir taikosi iškrėsti kokią išdaigą! Kita vertus, mažieji svečiai taip pat yra labai svarbūs, tad jų turininga veikla reikia pasirūpinti ne vien tik dėl tėvelių ramybės. Juk norite, kad ir šventėje dalyvaujantys mažyliai pasikrautų teigiamų emocijų.

Auklė/personažas

Idealu, jei, šventėje dalyvaujant daugiau vaikų, pasamdytumėte juos prižiūrėsiančią auklę. Patikėkite, tėveliai, gavę progą atsipalaiduoti nuo vaikų priežiūros, tai tikrai įvertins!

Mažieji šventės dalyviai neabejotinai džiaugsis, jei galės laiką leisti su vienu ar kitu mėgiamu personažu. Jei yra tokia galimybė, šį vaidmenį gali atlikti ir auklė, tačiau tai gali būti ir keli skirtingi asmenys.

Spalvinimo knygėlės

Pasirūpinkite spalvinimo knygelėmis, susijusiomis su vestuvine tematika, spalvinimui skirtomis priemonėmis bei mini staliukais, prie kurių mažieji svečiai galėtų prisėsti.

Pripučiama pilis

Pripučiama pilis privers krykštauti ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius (ypač – šventei gerokai įsibėgėjus).

Muilo burbulai

Muilo burbulai vaikams niekada nepabosta! Jei norite kažko išskirtinio, išbandykite milžiniško dydžio muilo burbulus. Gali būti, jog į šią veiklą noriais įsitrauks ir suaugusieji.

Piešimas ant veidukų

Gražios nori būti ne tik šventėje dalyvaujančios mamytės: leiskite „pasidažyti“ ir vaikams! Piešimas ant veidukų – populiari pramoga vaikų švenčių metu, kurią puikiai galima pritaikyti ir per vestuves. Tiesa, prieš tai būtina pasiteirauti tėvų, ar jų vaikų oda nėra alergiška piešimo priemonėse esančioms medžiagoms.

Kaip užimti vestuvių svečius

Kai svečius tenka vienus palikti ilgiau nei 2 valandoms, derėtų pasirūpinti ilgiau trunkančia, turininga veikla, pavyzdžiui, ekskursija po miestą, plaukimu laivu ir panašiai. Jei samdysite vestuvių vedėją, šį klausimą aptarkite su juo.

Ar tarp siūlomų veiklų radote sau tinkamą variantą? O galbūt mes kažką pamiršome paminėti? Kokia veikla sulaukė daugiausia dėmesio per Jūsų vestuves? Aktyviai komentuokite ir dalinkitės savo patirtimi!

4.6 5 balsai
Įvertink šį straipsnį!
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus