Mažos bei kuklios vestuvės ir vestuvių vakarienė Raudondvario dvare

Niūrus ir šaltas ruduo ir jau pasibaigęs vestuvių sezonas. Džiūgaujame – įvykusių vestuvių skaičiaus nesuskaičiuojame ant vienos rankos pirštų.

21 vestuvinė suknelė, 42 aukso žiedai, šimtai svečių ir tūkstančiai gėlių žiedų. Pačios netikėčiausios emocijos, skaniausias maistas ir šiek tiek nuvargęs aptarnaujantis personalas.

Visos vestuvės, kurias teko dekoruoti ir koordinuoti buvo išties pasakiškos.

Dažnai susimąstome ir svarstome: kokios vestuvės turėtų būti? Ar didelė puota su gausia kompanija, ar kukli, jauki vakarinė.

Mes visada džiaugiamės, kai galime puošti didžiules, gražias sales, nukrauti stalus jūra gėlių, o saldų stalą dėlioti ir perdėlioti keletą kartų, kad tik viskas būtų idealu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vestuvių idėjos >>

Tačiau ne ką mažesnis malonumas ruošti kuklią šventę – rūpintis mažomis smulkmenomis, kurios yra itin svarbios jauniesiems.

Abejais atvejais reiktų nepamiršti pačios vestuvių-santuokos prasmės. Ta akimirka, kai prisieki vienas kitam yra tokia trumpa ir trapi…

Samanta ir Aringo. Nuotrauka - Miglė Radžvilaitė Photography | nuotakos suknelė - „MJ salonas“ | butonjerė - Fitodizaino studija | makiažas – „G.V. beauty artist“ – Germantė Venskaitienė | šukuosena – „Šukuosenos Kaunas“ | fotosesijos vieta - Raudondvario dvaras
Samanta ir Aringas. Nuotrauka – Miglė Radžvilaitė Photography | nuotakos suknelė su gilia iškirpte nugaroje – „MJ salonas“ | nuotakos puokštė – Fitodizaino studija | šukuosena – „Šukuosenos Kaunas“ | fotosesijos vieta – Raudondvario dvaras

Norime papasakoti dvi istorijas, kuriose jaunieji didžiausią dėmesį skyrė ne ištaigingai puotai, o vienas kitam. Pasidalinsime patirtimi ir įspūdžiais apie mažas vestuves. Jos vyko skirtingomis dienomis, bet buvo panašios tuo, kad buvo kuklios ir bendrai sudėjus, dalyvavo tik 25 žmonės.

Pažintis

Tiek su nuotaka Migle, tiek su Samanta, pirmiausiai, bendravome laiškais. Bendravimas buvo be galo malonus ir šiltas, lengvai supratome viena kitą.

Mažas sutapimas, bet abiejų būsimų nuotakų kukli šventė vyko Raudondvario dvare tik skirtingose salėse ir skirtingomis dienomis. Miglė su vyru prie altoriaus žengė liepos 28-tą, o Samanta su mylimuoju tuokėsi rugpjūčio 14-tą dieną.

Abejos merginos norėjo romantiškos, jaukios vestuvių vakarienės, kurioje sklandytų gėlių aromatas, o šilumą skleistų žvakių šviesa.

Santuokos prasmė

Abi poros vieningos – svarbiausia tą dieną buvo pati santuoka, tas lemtingas žingsnis ir garsus, tvirtas Taip.

Susirinkę artimiausi šeimos nariai, draugai, giminaičiai ir nuo jų veidų nedingstančios šypsenos – vieningas palaikymas ir palaiminimas. Tą lemtingą akimirką nebuvo svarbus nei oras, nei suknelės puošnumas ar pabėgusi plaukų sruoga.

Aukso žiedai, papuošę bevardžius pirštus, ir tyli priesaika vienas kitam. Būtent apie šias, itin trumpas akimirkas, ir svajojo jaunieji.

Miglė ir Gaspar. Nuotrauka - Nerijus Šabanauskas NeroFoto | santuokos vieta - Vytauto bažnyčia Kaune
Miglė ir Gaspar. Nuotrauka – Nerijus Šabanauskas NeroFoto | santuokos vieta – Vytauto bažnyčia Kaune

Abi poros dalinasi patirtimi, kad jiems tą dieną tikrai nerūpėjo nei prabangūs automobiliai, nei stalai lūžtantys nuo maisto. Šilti delnai, sunerti pirštai, mylimųjų žvilgsnis, stiprus apkabinimas po ceremonijos, palaiminimas, priesaika ir pagaliau sujungtos širdys. Mes ir šeima – tai buvo svarbiausia.

Laikas kartu, svarbiausios akimirkos

Tiek nuotaka Miglė su vyru Gaspar, gyvenantys ne Lietuvoje, tiek Samanta ir Aringas, pabrėžė, kad vienas iš svarbiausių jų pasirinkimų buvo fotografai.

Poros atidžiai rinkosi žmogų, kuris didžiąją laiko dalį buvo kartu. Susikibę už rankų, niekur neskubėdami jaunieji aplankė širdžiai mielas vietas. Fotografai nepraleido nei vienos detalės, nei vieno žvilgsnio ar bučinio. Nuotraukos jaukios ir natūralios. Svarbu buvo ir tai, kad prieš objektyvą jaunieji jautėsi laisvai, nesivaržė.

Samanta ir Aringo. Nuotrauka - Miglė Radžvilaitė Photography  nuotakos puokštė - Fitodizaino studija šukuosena – „Šukuosenos Kaunas“
Samanta ir Aringas. Nuotrauka – Miglė Radžvilaitė Photography | nuotakos suknelė – „MJ salonas“ | nuotakos puokštė – Fitodizaino studija | šukuosena – „Šukuosenos Kaunas“

Tiek Samanta, tiek Miglė skuba dalintis įspūdžiais – svarbiausia buvo laikas, leistas kartu ir tų akimirkų įamžinimas. Senamiesčio gatvės, Kauno marių pakrantės, Pažaislio vienuolynas, Raudondvario dvaras – visur susikibę už rankų, nenuleidžiant akių vienas nuo kito.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vestuvių fotosesijų vietos Kaune ir Kauno apskrityje >>

Nuotakos patikino, kad rinkosi atsakingai ir, būtent fotografui, netaupė – norėjo ne tik profesionalaus darbo, bet ir tobulų nuotraukų. Fotografas šią, Jiems itin svarbią dieną, buvo geriausias draugas, pagalbininkas, patarėjas.

Miglės ir Gaspar. Nuotrauka - Nerijus Šabanauskas NeroFoto | nuotakos puoštė - Fitodizaino studija
Miglė ir Gaspar. Nuotrauka – Nerijus Šabanauskas NeroFoto | nuotakos puoštė – Fitodizaino studija

Jaunieji, Samanta ir Aringas, džiaugiasi ir priešvestuvine fotosesija, kurioje turėjo progą susipažinti su fotografe – vestuvių dieną nebuvo jokios įtampos.

Vestuvių šventės vietos pasirinkimas

Taip jau sutapo, kad abiejų porų pasirinkimas buvo panašus – Jų vestuvių vakarinė vyko Raudondvario dvaro oranžerijoje ir Raudondvario dvaro didžiojoje lauko terasoje. Vieta išties dėkinga – aplinkui daug žalumos, gėlynų, takelių, kuriais jaunieji galėjo vaikštinėti.

Buvo patogu ne tik jauniesiems, bet ir jų svečiams – prieš vakarienę jie galėjo pailsėti nuostabiame parke, išgerti kavos ar pasivaišinti ledais.

Samanta ir Aringo. Nuotrauka - Miglė Radžvilaitė Photography | butonjerė - Fitodizaino studija | makiažas – „G.V. beauty artist“ – Germantė Venskaitienė | šukuosena – „Šukuosenos Kaunas“ | fotosesijos vieta - Raudondvario dvaras
Samanta ir Aringas. Nuotrauka – Miglė Radžvilaitė Photography | nuotakos suknelė – „MJ salonas“ | butonjerė – Fitodizaino studija | makiažas – „G.V. beauty artist“ – Germantė Venskaitienė | šukuosena – „Šukuosenos Kaunas“ | fotosesijos vieta – Raudondvario dvaras

Abi šventinės vakarienės vietos nereikalavo perkrauto dekoro. Kaip ir jaunieji pageidavo, stalą puošė kuklios puokštelės ir degė žvakės. Nuotakos džiūgavo, kad aplinka buvo be galo jauki, maistas nuostabus, o aptarnaujantis personalas – tikri profesionalai.

Kukli vestuvių vakarienė Raudondvario dvare

Vienas bendras stalas.

Minimalistinis, elegantiškas dekoras, kuriame karaliavo keletas gėlių žiedų ir žvakės.

Mus, 2frogs dekoratores, jaunieji pasirinko, norėdami įgyvendinti kuklias savo svajones – papuošti šventės vietą gėlėmis, paruošti saldų stalą ir pasirūpinti kitomis smulkmenomis.

Taip, atrodo, mažos, kuklios vestuvės, bet pats išpildymas reikalavo ne ką mažesnio pasiruošimo – juk norisi, kad viskas būtų tobula. Išklausėme kiekvieną nuotakų žodį, kiekvieną slaptą svajonę ir pasistengėme sukurti tikrą pasaką, kurioje karaliavo subtilumas ir elegancija.

Miglės ir Gaspar. Nuotrauka - Nerijus Šabanauskas NeroFoto dekoras, floristika - 2frogs šventės vieta - Raudondvario dvaro oranžerija
Miglė ir Gaspar. Nuotrauka – Nerijus Šabanauskas NeroFoto | dekoras, floristika – 2frogs | šventės vieta – Raudondvario dvaro oranžerija

Vakarienės metu kvepėjo eukaliptas ir hortenzijos, šilumą skleidė žvakės. Samantos ir Aringo kuklioje šventėje dalyvavo vos 9 žmonės.

Miglės ir Gaspar puotoje skambėjo 16 – kos žmonių juokas.

Tačiau Jaunieji tvirtino: kuklios vestuvės bei vakarienė su artimiausiais – geriausias sprendimas.

Visi matė vieni kitus, bendravo, juokėsi ir mėgavosi ne tik paruoštu gardžiu maistu, bet ir vienas kito draugija.

Samanta ir Aringo vestuvės. Nuotrauka - Miglė Radžvilaitė Photography | dekoras - 2frogs | šventės vieta - „Raudondvario dvaro“ didžioji lauko terasa
Samantos ir Aringo vestuvės. Nuotrauka – Miglė Radžvilaitė Photography | dekoras – 2frogs | šventės vieta – „Raudondvario dvaro“ didžioji lauko terasa

Mažų vestuvių biudžetas

Kaip jau minėjome anksčiau, tiek nuotakai Miglei, tiek Samantai ir jų jaunikiams vestuvių dieną svarbiausia buvo pati santuoka ir jos prasmė bei artimiausi žmonės, kurie praleido likusią dienos dalį drauge.

Žinoma, skubame pridurti, kad tokios – kuklios vestuvės nereikalauja didelio biudžeto. Jaunieji atsakingai rinkosi fotografus, filmuotojus, šventės vietą, dekoratores ir floristes.

Vestuvių dieną jos puošėsi savo svajonių suknelėmis, o po vestuvių išskubėjo į povestuvines keliones. Sutaupyti pinigai, kurių neišleido nei vakaro vedėjui, nei prabangiam saldžiam stalui ar nakvynei po šventinės vakarienės, buvo panaudoti tikslingiau – savo svajonių įgyvendinimui.

Ir visgi, abi poros pabrėžia, kad viskas taip vyko ne dėl taupymo sumetimų. Žinoma, tai džiugino, bet svarbiausia buvo tas ryšys su vienas kitu, šeimos artumas ir buvimas kartu.

Samantos ir Aringo vestuvės. Nuotrauka - Miglė Radžvilaitė Photography | gėlės - Fitodizaino studija | dekoras - 2frogs
Samantos ir Aringo vestuvės. Nuotrauka – Miglė Radžvilaitė Photography | gėlės – Fitodizaino studija | dekoras – 2frogs

Pabaigai…

Abi dienas švietė saulė. Skubėjome puošti šių vestuvių su didžiuliu džiaugsmu. Užtrukome gal net ilgiau nei reikia, bet ne dėl to, kad nespėjome ar buvo daug darbo. Mums buvo taip gera dėlioti kiekvieną vardo kortelę, kiekvieną gėlės žiedą, nes žinojome, kad vakare čia tvyros begalinės meilės aromatas.

Svarbu viskas: svajonių suknelė, makiažas, gėlės, fotografai, dekoras, šventės vieta, vedėjai – tačiau tą dieną patys svarbiausi esate JŪS.

Mes kartojom ir kartosime, kad visa kita pasimirš, kad praeis. Tai supratę šių istorijų herojai, pasirinko savo meilės dieną paminėti kitaip. Paliko visus rūpesčius nuošaly ir mėgavosi kiekviena akimirka nesukdami galvos, ar viskas vietose, ar nieko nepamiršo, ar visi svečiai bus patenkinti.

– 2frogs pamąstymai –

Samantos ir Aringo padėka skrieja:
Vestuvinių suknelių salonui „MJ salonas“
Fotografei „Miglė Radžvilaitė Photography“
Už nuotakos puokštę ir jaunikio butonjerę „Fitodizaino studijai“
Dekoratorėms „2Frogs“
Šventės vieta – „Raudondvario dvaro“ didžioji lauko terasa
Makiažas – „G.V. beauty artist“ – Germantė Venskaitienė
Šukuosena – „Šukuosenos Kaunas“
Ceremonijoje angelo balsu giedojo Karolina, o gitara grojo Tomas
Vaišės prie bažnyčios – „Šampano staliuko paslaugos“ ir „Atrask skonį“
ir Šv. Jurgio Kankinio“ bažnyčiai

Miglės ir Gaspar padėkos skrenda:
Fotografui: Nerijus Šabanauskas NeroFoto
Filmuotojai: Akvilina Mockaitytė
Už vestuvinį tortą: “Jūratės Gulbinienės“ tortams
Kiti desertai ant stalo buvo užsakyti iš “Skaniai gražu“ Babtuose
Už dekorą ir floristiką: 2frogs
Už nuotakos puoštę: Fitodizaino studijai
Šventės vieta: Raudondvario dvaro oranžerija
Santuokos vieta: Vytauto bažnyčia

0 0 balsai
Įvertink šį straipsnį!
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus