Nuo ko pradėti planuoti vestuves?

Vestuvės – ypatinga diena, kuomet visas pasaulis sukasi apie jaunuosius ir nieką kitą. Tik jaunieji tą dieną svarbūs, tiek jie reikšmingi. Tačiau suorganizuoti tobulą šventę – nemenka užduotis, kurią vykdant reikia įvertinti daugybę skirtingų veiksnių. Norėdami jums palengvinti procesą, surašėme pagrindines gaires apie tai, nuo ko pradėti planuoti vestuves.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kiti straipsniai apie vestuvių planavimą >>

Nuo ko pradėti planuoti vestuves
Nuotrauka: Kamilesfoto | Suknelė: IEVA salonas (Ukmergė) | Puokštė: Židrės gėlės | Galvos papuošalas: Aldo

Trumpa santrauka:

Skirkite apie: 30 days.

Nuo ko pradėti planuoti vestuves?

 1. Išsirinkti vestuvių datą

  Apsvarstyti kuriuo metų sezonu norite jas daryti, pagalvoti ar tikrai tuomet galės dalyvauti svarbiausi svečiai…

 2. Suplanuoti preliminarų vestuvių biudžetą

  Iš anksto numatyti biudžeto „rėmus“ yra labai svarbu, jei norite vestuvių dieną švęsti šią šventę, o ne galvoti kaip reikės su visais atsiskaityti ar atiduoti skolas.

 3. Santuokos ceremonijos ir šventės vieta

  Pagalvokite kur norėsite priimti santuokos įžadus, bei kur po to su svečiais atšvęsti vestuvių šventę.

 4. Vestuvių šventės vedėjas

  Net jei vestuvės planuojamos labai siaurame žmonių rate, vedėjo indėlis gali būti neišmatuojamas.

 5. Fotografo ir operatorius paslaugų rezervavimas

  Pasiūla šių paslaugų yra didžiulė, bet išsirinkti kuris tiktų būtent jums užduotis bus neišlengvųjų. Būtinai skirkite tam laiko ir tinkamai apgalvokite pasirinkimą.

 6. Vestuvių planavimo/organizavimo paslaugos

  Norint sutaupyti laiko ir pinigų, tai gali padėti vestuvių planuotojai/organizatoriai.

O dabar apie viską išsamiai:

Visų pirma, atsakykite į pagrindinį klausimą – kas jums svarbiausia? Jauki vieta, konkretus vakaro vedėjas, o galbūt – vestuvių data?

Dar prieš pradedant planuoti ir dėlioti atskirus vestuvių mozaikos elementus į vieną didelę dėlionę, reikėtų susėsti kartu ir susirašyti visus norus, pageidavimus bei svajones, kuriuos turite šiai dienai.

Tuomet, kai turėsite šį sąrašą, išsirinkite svarbiausius punktus, kurių tikrai nenorėtumėt keisti. Pvz., galbūt užsienyje gyvenantys artimi giminaičiai ar draugai į vestuves gali atvykti tik konkrečiu metu, o jums – itin svarbu, kad jie galėtų dalyvauti? Tuomet visi kiti vestuvių aspektai – vakaro vedėjas, fotografas, vieta ir t.t. – bus derinami būtent prie šios konkrečios datos.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Išsamus vestuvių planavimo darbų sąrašas >>

Išsirinkti vestuvių data

Vestuvių data – tai kaip gimtadienis. Jūs kasmet švenčiate savo ir savo partnerio gimtadienius, o po santuokos ceremonijos atsiras dar vienas – vestuvių gimtadienis.

Jūs negalite pasirinkti, kada norite gimti ir kokią dieną jums smagiau švęsti. O štai kada tuoktis ir kokią datą kasmet minėti pasirinkti galite, tad neverta į šį pasirinkimą numoti ranka. Jeigu tik nėra jokių aplinkybių, už jus nulemiančių kada tuoktis – paskirkite laiko šiam sprendimui ir apsvarstykite visus galimus variantus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Patarimai: vestuvių datos pasirinkimas >>

Vestuvių biudžetas

Nemažiau už datos pasirinkimą svarbi vestuvių plano dalis – biudžetas. Nuo to, kiek pinigų galite ir norite skirti vestuvėms priklausys dauguma kitų sprendimų.

Sudarant vestuvių biudžetą vertėtų ne tik apsispręsti dėl bendros sumos, kurios nenorite viršyti, bet ir nuspręsti, kiek pinigų ketinate skirti vienam ar kitam vestuvių aspektui – tarkime, kiek esate pasiryžę mokėti už sodybą, o kiek – už vestuvinę suknelę?

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įvairios vestuvių idėjos >>

Toliau jums teks apsispręsti dėl ceremonijos ir šventės vietų, vedėjo paslaugų ir vakaro muzikos, svečių sąrašo, kvietimų ir dekoracijų bei daugybės kitų smulkmenų.

Rekomenduojame pradėti nuo pagrindinių ir didžiausios biudžeto dalies pareikalausiančių detalių ir tada judėti prie smulkesnių ir ne tokių priklausomų nuo datos bei biudžeto pasirinkimų – tarkime, vietą ar vestuvių fotografą svarbu rezervuoti iš anksto, ypač, jeigu turite specifinių norų ir pageidavimų.

Santuokos ir šventės vieta

Nors santuokos ir šventės vieta nėra tas pats, jos abi itin reikšmingos jūsų dienai.

Pirmoji – vieta, kurioje duosite įžadus visam likusiam gyvenimui.

Antroji – vieta, kur šią dieną atšvęsite su draugais ir artimaisiais.

Norėdami būti tikri, kad neiškils jokių nesklandumų rezervuojant populiaresnę vietą, tuo pasirūpinti turėtumėte likus nemažiau nei nei 12 – 8 mėnesių iki vestuvių.

Nuotaka - santuokos vieta - bažmyčia
Nuotrauka: Kamilesfoto | Suknelė: IEVA salonas (Ukmergė) | Galvos papuošalas: Aldo | Vieta: Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčia

Vakaro vedantysis

Vakaro vedantysis – vienas pagrindinių šventės akcentų, nuo kurio priklauso tai, kaip praeis didžiausia šventė jūsų gyvenime. Taigi, samdyti pirmo pasitaikiusio asmens tikrai nerekomenduojame – pasidomėkite rekomendacijomis, atsiliepimais. Ir būtinai su žmogumi pabendraukite gyvai, įsitinkite, kad jums patinka jo bendravimas bei skleidžiama energija.

Beje, kalbant apie šventinį vakarą – muzika ne ką mažiau svarbi vakaro dalis. Dažnai samdytas DJ ar gyvas atlikėjas taip pat gali pravesti ir norimą programą. Tad čia dar vienas sprendimas jums – ar norite atskirai vakaro vedančiojo ir atskirai – muzikantų, ar ieškote asmens, kuris gali pasirūpinti viskuo?

VESTUVIŲ KATALOGE:
Renginių vedėjas Dainius Palivonas >>

Vienaip ar kitaip – kaip ir renkantis šventės vietą, šį sprendimą reikėtų priimti kuo anksčiau, nes geriausieji gali būti rezervuoti keletui mėnesių į priekį.

Fotografas ir operatorius

Ar rasti vestuvėms fotografą bei operatorių bus lengva užduotis – priklauso tik nuo jūsų norų. Pageidaujantiems patyrusių bei populiarių profesionalų savo šventėje, teks juos rezervuoti iš anksto bei atriekti ne tokį ir menką gabaliuką iš vestuvių biudžeto pyrago. Kita vertus, galite rinktis mažiau žinomus fotografus.

Nuo ko pradėti planuoti vestuves - vestuvių fotografo paslaugos
Nuotrauka: Kamilesfoto | Suknelė: IEVA salonas (Ukmergė) | Puokštė: Židrės gėlės | Galvos papuošalas: Aldo | Vieta: Burbiškio dvaras (Anykščių raj.)

Fotografų pasirinkimas tikrai yra nemenkas, tačiau visais atvejais – labai rekomenduojame net nusprendus rinktis mažiau patirties turintį asmenį, neatidėlioti to paskutinei minutei. Ir visais atvejais būtinai peržiūrėti darbų portfolio tam, kad įsitikintumėt jog jums patinka fotografo stilius bei darytos nuotraukos. Fotografijoje itin daug įtakos turi asmeninis braižas ir jeigu portfolio vyrauja konkrečios stilistikos nuotraukos – tikrai neverta tikėtis, kad jums paprašius fotografas padarys kardinaliai kitokias nuotraukas.

Vestuvių fotografai

Vestuvių planuotojos paslaugos

Kaip matote – ruošiantis vestuvėms tenka priimti itin daug sprendimų ir atkreipti dėmesį į daugybę detalių. Šiame straipsnyje mes paminėjome vos kelias jų, kai išties vestuvių diena – tarsi didžiulė puokštė iš daugybės skirtingų spalvų ir formų gėlių.

Tad vestuvių planuotos paslaugos – variantas tiems, kurie puikiai jaučiasi deleguodami užduotis kitiems ir nejaučia poreikio asmeniškai pasirūpinti kiekviena smulkmena.

Vestuvių planuotojai

Ir svarbiausias patarimas – nesvarbu, norite mažų ar didelių vestuvių, jas planuosite patys ar samdysite profesionalą. Kad ir ką nuspręstumėte, nepamirškite pasilikti pakankamai laiko ne tik pasirūpinti visais vestuvių planavimo rūpesčiais, bet ir pasimėgauti šiuo laikotarpiu bei vienas kitu!

Prisijunk: diskusijos/patarimai Facebook grupėje >>

0 0 balsai
Įvertink šį straipsnį!
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus