Šeimos židinys – tebūnie tai tavo tradicija

Šeimos židinys vestuvių metu suprantamas vienareikšmiškai – tėvų perduota ugnis su prasmingu palinkėjimu, kuri lieka jums. Bet ką daryti jeigu tėvai išsiskyrę, arba jų jau nebėra?… Atrask savo idėją ir suprask – šeimos židinys mena didesnę paslaptį.

Murdeko - Kaunas
Šeimos židinys: Murdeko

Šeimos židinio tradicijos

Manau, kad apie šeimos židinį yra kalbėta tiek daug, kad informacijos apie tai iš kur ši tradicija ir, kaip prigijusi mūsų krašte, yra perteklinė. Pagonybė, šventa ugnis ir dar daug kitų skambių frazių suteikiančių šiam ritualui magiškos galios. Kuri vienaip, ar kitaip suteikia įdomumo ir vestuvių vakaras (dažniausiai) tampa kiek jautrus.

Šeimos židiniai - Pasakiškos vestuvės katalogas

O jautrus dėl savo nešamos žinutės – juk šeimos židinys perduodamas tėvų, kurie jums linki laimės, šeimos tvirtumo ir neblėstančios meilės. Sutinku ir aš. Jautru ir žavu, kai žinai, kad tėvai, kurie tave užaugino, šiuo gražiu gestu sugraudina iki negalėjimo ir širdies virpėjimo. Tyliai supranti – tu sukūrei šeimą, kurią puoselėti turi visomis išgalėmis, o maža ugnis parodo, kad visos išgalės yra tavo įskiepytos tėvų vertybės.

Bet ką daryti jeigu tėvai išsituokę, o dar blogiau vieno, ar abiejų tėvų nėra? Kaip elgtis? Atsisakyti židinio įteikimo ceremonijos? Taip daro dauguma jaunųjų, nes tiki, kad tik tėvai gali perduoti šį šeimos židinį. Ir jie teisūs, nes tai jų pasirinkimas. Bet visgi, jeigu norisi, kad ši jautri ceremonija būtų ir tavo vestuvėse, išeitis tikrai yra. Ir net ne viena.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Šeimos židinio uždegimas >>

Šeimos židinio įteikimas bažnyčioje

Viena išeitis – tai aptarti su kunigu ir šeimos židinį uždegti dar bažnyčioje. Žinoma, jeigu santuoką laiminsite bažnyčioje. Pasitarkite su kunigu dėl žvakės uždegimo bažnyčioje.

Dažniausiu atveju žvakė bus palaiminta bažnyčioje ir ji reikš jūsų šeimos ugnį. Ją gali įteikti vienas iš tėvų, nebūtinai kartu gyvenantys. Arba liudininkai, arba brangūs seneliai. O gal brolis, sesuo? Ar net patys ją įsigyti ir nusinešti į vestuvių ceremoniją. Bet kokiu atveju, tai bus graži jūsų šeimos židinio istorija, o po ceremonijos, ši žvakė tegul būna šventės vietoje.

Galima ją 24val. užsidegti ir dar kartą priminti, kad turite savo šeimos židinį.

Šeimos židinį perduoti gali ir išsituokę tėvai

Juk šeimos židinys yra ne vien abstraktus žodis – susituokusi pora. Tai gilesnė prasmė, su didžiuliu vertybių pamatu. Na taip, žinia, kad tėvai išsituokę nekelia bendros asociacijos su šeima. Bet gal su abiem tėvais palaikote glaudžius santykius? Tad kodėl šeimos židinys negali būti perduotas iš jų abiejų? Čia tik garsus pamąstymas, kuriam galioja išimtis iš tvirtos taisyklės.

Tad abu tėvai atnešę šeimos židinį, gali pasakyti : ,,tai jūsų NAMŲ židinys, linkim, kad jis neišblėstų…“ . Pakeitus vieną žodį, keičiasi ir turinys, bet pačios esmės nekeičia. Tad toks sprendimas manau būtų idealus norint šios gražios ir prasmingos ceremonijos.

Murdeko
Šeimos židinys: Murdeko

Jūsų istorijos pradžia su svečių gražiausiomis intencijomis

Žinoma vienok ji bus, kai vieno iš tėvų nebeturite. Skausmo ir ilgesio kartėlis bus primintas ceremonijos metu. Bet tai jausmai primenantys kokios vertybės buvo puoselėtos ir kaip tai turėtų įtakoti jau jūsų sukurtą šeimą. Tad tokia situacija neturėtų sutrukdyti įteikti jums židinį. Netgi visi svečiai, šventės vakarą gali uždegti po mažą žvakelę ir išsakyti savo palinkėjimus, koks turėtų būti jūsų šeimos židinys .

Arba uždegus vieną žvakę ją siųsti per visų svečių rankas kiekvienam pasakius savo palinkėjimą jums. Tegul šis gražus gestas reiškia jūsų šeimos židinio tvirtą pamatą su gražiausiomis intencijomis.

Kaip nuspręsit, ką darysit priklauso tik nuo Jūsų. Ir jeigu tėvai, ar artimieji paklaus tavęs: ,,ar norėtumėt šeimos židinio ceremonijos vestuvių metu?“ Ramiai pagalvok ir tik tada atsakyk 😉

Pasakiškų jums vestuvių mielieji!!!

Šeimos židiniai - Pasakiškos vestuvės katalogas

Parašyk komentarą

150