Svajonių vestuvės: varlyčių tikra istorija virto nesibaigiančia pasaka

Varlytės, varlės, frogsės – šiuos vardus girdime dažniau nei savo tikruosius. Tiek jaunieji, tiek kolegos net ir paskambinę ar susitikę džiaugsmingai kreipiasi tiesiog – varlės. Ir, žinoma, daugumai, kyla klausimas iš kur toks pavadinimas, kokia jo istorija ir kaip su tuo susijusios svajonių vestuvės.

O istorija pasakiška, kaip ir tos varlės 🙂

Vestuvių dekoratorės
Dekoratorės: 2frogs | Fotografė: Agnė Katmandu

Savų vestuvių planavimas

Taip jau nutiko, kad likimas mus – Agnę ir Sandrą – suvedė ne gimtojoje Lietuvoje, o tolimoje Anglijoje. Ten ir padėjome tas primąsias savo svajonių darbo plytas – pradėjome planuoti savas vestuves.

Toks tas planavimas ir buvo – su daugiau klausimų nei teisingų atsakymų.  Ilgos paieškos internete, pirkimas, ką tik pamatydavome lentynose, kvietimų ir vardo kortelių lipdymas ir t.t.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Idėjos, patarimai: vestuvių planavimas >>

Viena iš mūsų buvo pasiryžusi visus darbus nuveikti pati – vestuvių išvakarėse puošti sodybą, gamintis užkandžius, kepti tortą, sukti puokštes.

O kita – visus darbus patikėjo mamai, kuri mielai perėmė visus vestuvinius rūpesčius į savo rankas.  Nesunku nuspėti, kuri vestuvių rytą nerūpestingai mėgavosi burbuliukais su draugėmis. Deja, kita varlytė mintyse rikiavo vazas, merkė gėles ir skaičiavo, ar visiems užteks užkandžių.

Bet kokiu atveju, kiekviena savo vestuves prisimename su didžiausiu džiaugsmu. Ir nemeluosime, šią istoriją labai dažnai pasakojame savo būsimiems jauniesiems.

2frogs, varlės - vestuvių dekoravimas, planavimas
Dekoratorės: 2frogs | Fotografė: Martyna Stasiulionyte Photography

Ištekintos draugės – repeticija prieš rimtus darbus

Tie mieli rūpesčiai, lakstymas ir nuolatinis dėliojimas mums per daug patiko, vis nepaleido mintys, kad norėtųsi dažniau tai patirti. Gerdamos kavą savo pamiltoje kavinukėje atsargiai pradėjome svajoti. Susitikimai padažnėjo, o nekalti juokai apie tai, kad galėtume planuoti ne tik savo, bet ir kitų vestuves, neleido miegoti naktimis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Nuo ko pradėti planuoti vestuves? >>

Taip nutiko, kad netrukus tuokėsi kelios draugės, tad visos susirinkusios toj pamiltoje kavinėje prie nesuskaičiuojamo kavos puodelio pradėjome pirmuosius mūsų darbus. Ilgi pokalbiai, dekoro dėliojimas, patarimai ir pamąstymai – visos kartu planavome kiekvienos taip laukiamas vestuves.

Vestuvių planuotojai

Kai pradėjome, buvo neįmanoma sustoti.

Visi mūsų pokalbiai buvo tik apie tai, kokios gėlės derėtų, kokio dekoro reikia įsigyti, ir kaip įgyvendinti draugių nuotakų svajones. Vienos iš mūsų vyras vis juokdavosi, kad mes kvaksim ir kvaksim – kaip varlės 😉  Taip Agnė ir Sandra virto varlėmis – 2frogs.

Pirmieji metai ir prisvilę blynai

Grįžusios į Lietuva pradėjome pirmuosius savo darbus. Kaip bebūtų keista nuo pat pirmųjų draugėms planuotų vestuvių, jautėmės lyg varlės vandeny.

Pirmasis sezonas prasidėjo su trenksmu – jaunieji priimdavo mūsų patarimus, idėjas, pasitikėdavo. Su kiekvienais metais mokėmės, augome, tobulėjome.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vestuvių vakarienė Raudondvario dvare >>

Nemeluosime, buvo ir prisvilusių blynų – klaidų, tačiau jas išspręsdavome taip, kad niekas net nesuprasdavo, kad kažką nepavyko 🙂  Kiekvieną klaidą priimdavome kaip didelę pamoką ir daugiau jos nekartodavome.

Dar viena problemytė, kurią reikėjo išspręsti – dekoro kaupimas. Reikia nereikia, jo vis daugėjo ir daugėjo. Bėgant metams supratome, kad pagaliau riekia atsikratyti daugumos daiktų ir pasilikti tik tas detales, kurios tikrai papuoš būsimą šventę. Trumpiau tariant – išsigryninom savo darbų stilistiką ir mūsų lentynose nugulė tik tos dekoro detalės, kurios yra mielos širdžiai. O jei ko trūksta, visada stengiamės palaikyti savo kolegas ir trūkstamas dekoracijas išsinuomoti.

Pasakiškų vestuvių dekoravimas - svajonių vestuvės su 2frogs
Dekoratorės: 2frogs | Fotografė: Gintarė Gaižauskaitė photography

Kaip ir mums, taip ir nuotakoms vestuvės būna pirmosios. Nežinojimas ir klaidos yra visiškai natūralus dalykas. Dėl to, beveik kiekvieno pirmojo susitikimo metu pasakojame savo istoriją ir patirtis, pabrėžiame klaidas, kurių jaunieji gali išvengti.  

Savo pamokas mes išmokome, tad jaunosioms patariame: nutarkite biudžetą, kurį skirsite dekorui, išsigryninkite idėją, savo vestuvių viziją, nepulkit pirkti visko, kas tik papuola – pusės tų daiktų tikrai nepanaudosite.

Išmoktos pamokos, kitokios vestuvės ir nei dienos be svajonių darbo

Prabėgus jau ne vienam sezonui, galime suskaičiuoti daugiau nei 100 papuoštų švenčių. Šie skaičiai mus tikrai džiugina, bet dar laimingesnes daro sutikti žmonės, įgytos patirtys, patirti nuotykiai ir išmoktos pamokos. 

Bėgant metams pastebime, kokios vestuvės ir kokie žmonės mus traukia.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dviguba šventė: vestuvės ir krikštynos kartu >>

Svajonių vestuvės privačiame kieme, Botanikos sode po atviru dangumi, laukymėje, vestuvės be vedėjo, spalvingos ir ryškios, puoštos lauko gėlėmis, egzotiškos – šiek tiek kitokios, nei įprastai – tokiomis šventėmis jau teko pasidžiaugti.

Vis dažniau planuojame ir puošiame kitokias vestuves. Kitokios nereiškia betarpiškai išskirtines. Tiesiog džiaugiamės, kad mums rašo žmonės lyg nujausdami mūsų darbo specifiką ir norus.

Tik pasibaigus sezonui su kolegomis sukame galvas apie naujus projektus. Taip ir liekame be ilgųjų atostogų – užtenka vos savaitės ar dviejų atsipūsti. Tiesiog nemokame ir nenorime kitaip – galvoje vis kirba naujos idėjos, nauji įšūkiai. 

Svajonių vestuvės varlyčių tikra istorija virto tikra pasaka
Dekoratorės: 2frogs | Fotografė: Gintarė Gaižauskaitė photography

Svarbu ir tai, kad turime labai daug bendraminčių, kolegų, draugų, kurie pasiryžta kartu su mumis nerti stačia galva į eksperimentus. Gyvendamos svetur gan ilgą laiką į viską žiūrim kiek kitu kampu. Laisvė, tolerancija, pozityvumas, laisvumas – mums labai artimi. Dėl to savo projektuose stengiamės papasakoti, kas dedasi mūsų galvelėse.

Pabaigai

Laukdamos naujo sezono buriame, koks jis bus. Ir kiekvienais metais jis būna vis margesnis, įdomesnis, įsimintinesnis. Daug kas mums pavydi – aplankome pačias gražiausias vietas, sutinkame daugybę be galo nuostabių žmonių, ragaujame skaniausią maistą ir sulaukiame gausybę padėkų.

Tačiau už visų šių smagių ir tikrai žavingų dalykų slepiasi sunkus darbas. Susirašinėjimai ištisus metus, derybos su tiekėjais, planų sudarymai, vestuvių rytą kėlimasis 5 ar 4 ryto, daiktų nešiojimas, krovimas ir vairavimas ne vieną ir ne dvi valandas. Tačiau mums pasisekė, nes varlės 2 🙂 Mintyse jau skamba patarlės: atitiko kirvis kotą ir panašiai. Tačiau viskas paprasčiau: varlės žiūri viena kryptimi.

Vestuvių planuotojai
5 1 balsas
Įvertink šį straipsnį!
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus