Vestuvių datos pasirinkimas

Vos tik draugų ir artimųjų tarpe pasklinda žinia apie įvykusias sužadėtuves, vienas pirmųjų klausimų, kurį išgirsta būsimi jaunavedžiai – o kada ketinate tuoktis?

Gali pasirodyti, kad pasirinkti vestuvių datą yra lengvoji viso vestuvių planavimo dalis, tačiau ir šis žingsnis nėra toks paprastas, kaip gali atrodyti iš šalies.

Gi nuo pasirinktos vestuvių datos tiek daug priklauso!

Kaip pasirinkti vestuvių datą?

Nors vestuvės bus tik kartą, jas – kaip ir vestuvių datą – prisiminsite visą likusį gyvenimą minėdami vestuvių metines, žiūrėdami nuotraukas ar pasakodami apie savo vestuvių dieną vaikams bei anūkams.

Mes atrinkome keletą pagrindinių patarimų, kurie padės neapsirikti renkantis:

Lengvai įsimenamos vestuvių datos

Pasikartojantys skaičiai datoje, tarkime 2019 09 19, lengvai įsimena, atrodo gražiai ant pakvietimų ir netgi sukuria tam tikrą magišką aura aplink šventinę dieną.

Svarbi data

Įsimintina data gali būti ne tik tokia, kuri gražiai atrodo, bet ir ta, kuri turi simbolinę prasmę – jūsų pažinties, pirmo pasimatymo ar kito svarbaus gyvenimo įvykio data. Ši data bus ne tik lengvai įsimintina, bet ir turės simbolinę bei sentimentalinę vertę.

Vestuvių biudžetas

Taip pat renkantis vestuvių datą, atkreipkite dėmesį per kiek laiko galėsite sukaupti reikiamą sumą vestuvėms. Gal jums reikia keleto mėnesių ar metų, kad šventei galėtumėt pasiruošti ramia širdimi ir be skaudžių finansinių įsipareigojimų.

Metų laikas ir sezoniškumas

Žiema, pavasaris, vasara, ar ruduo? Kiekvienas sezonas savaip žavus ir įdomus.

Žinoma vasara, pats vestuvių sezono įkarštis. Tad populiarios datos vasaros metu gali būti jau seniausiai išgraibytos, o populiarūs vestuvių paslaugų teikėjai užimti. Todėl dėl gražesnių skaičių derinių, ypač vestuvių sezono metu, reiktų susirūpinti kuo ankščiau.

Beje, kalbant apie sezoną, reikėtų apsvarstyti ir tai, kur ir kokias vestuves norėtumėte švęsti – tarkime, vestuvėms pajūryje sausio 1d., kad ir kokia simboliška būtų, veikiausiai nelabai tiks dėl neprognozuojamų oro sąlygų, kurios gali sujaukti visus planus paskutinę minutę.

Svečiai

Jeigu planuojate dideles vestuves ir ketina kviesti visą būrį svečių arba jums artimi žmonės ar jūs patys gyvenate užsienyje, pasistenkite, kad data būtų patogi ir jūsų svečiams.

Gi būtų nesmagu, jeigu jūsų geriausiems draugams nepavyktų sudalyvauti vestuvėse vien dėl to, kad nepavyko gauti laisvadienio darbe?

Nors prie kiekvieno poreikių gali ir nepavykti prisiderinti, visgi rekomenduojame pasistengti pasirinkti tokią datą, kad svečiai turėtų pakankamai laiko susiplanuoti kelionę į jūsų vestuves.

Medaus mėnesio kelionė

Povestuvinė kelionė – neatsiejama vestuvių dalis, kuriai jaunieji ruošiasi ir planuoja ne ką mažiau, negu ir pačias vestuves. Tad besirinkdami vestuvių datą nepamirškite įvertinti ir to, kur norėtumėte kopinėti medų. Atkreipkite dėmesė į tai koks oras ir kitos sąlygos bus tuo metu, ar bus tinkamas skrydis jums patogiu metu ir, esant reikalui, pagal tai pakoreguoti savo vestuvių datos.

Šventinės dienos

Vestuvių organizavimas šventinę dieną gali turėti tiek privalumų, tiek trūkumų.

Visų pirma, tokia data gali būti ypač prasminga jauniesiems ar netgi pasufleruoti vestuvių temą – tarkime, vasario 16 d. meilės tėvynei ir meilės vienas kitam diena. O štai tuokiantis liepos 6 d. galima daryti viduramžių tematikos vestuves, tuo pačiu pamint ir Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną.

Kita vertus, šventinėmis dienomis gali būti sunkiau rezervuoti norimą šventės vietą ar paslaugų teikėjus, nes yra ne tik švenčiamos vestuvės, bet ir žmonės su draugais ar šeimomis ieško būdų pailsėti, atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką.

Be to, šventinių dienų datos niekuomet nesikeičia (apart Šv. Velykų). Tad tikėtina, jog dalis svečių jau bus tai dienai suplanavę išvyką ar nusprendę šią datą paminėti su savo šeima ir artimaisiais. Tad pasikartosime – prieš nusprendžiant galutinę datą, pagalvokite, ar ji bus patogi artimiausiems žmonėms, be kurių vestuvių neįsivaizduojate.

Šventinės (nedarbo) dienos:

2019-06-02 (sekmadienis) – Tėvo diena
2019-06-24 (pirmadienis) – Joninės
2019-07-06 (šeštadienis) – Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena
2019-08-15 (ketvirtadienis) – Žolinė
2019-11-01 (penktadienis) – Visų šventųjų diena
2019-12-24 (antradienis) – Šv. Kūčios
2019-12-25 (trečiadienis) – Šv. Kalėdos
2019-12-26 (ketvirtadienis) – Šv. Kalėdų antroji diena
2020-01-01 (trečiadienis) – Nauji metai

O gal darbo dieną?

Dar vienas įdomus sprendimas renkantis vestuvių datą būtų galimybė vestuves švęsti darbo dieną. Apie tokį pasirinkimą vis garsiau prabyla ir vestuvines paslaugas teikiantys asmenys. Šio sprendimo priežastys gali būti kelios:

  • Dėl ženkliai mažesnio užimtumo, norimas paslaugas būsimi jaunavedžiai gali gauti šiek tiek (o kartais – ir gerokai) pigiau.
  • Dėl to, kad darbo dienos – ne toks populiarus pasirinkimas, gerokai didesnė galimybė, kad jūsų norimą dieną bus laisvas patinkantis fotografas, pavyks gauti norimą automobilį bei pavyks sklandžiai suderinti kitas smulkmenas.
  • Sodybų savininkai savaitgaliais jas mieliau nuomoja didelėms šventėms, tad norintys jaukių ir nedidelių vestuvių, darbo dieną sodybą gali išsinuomoti pigiau.

Vestuvių datos 2019 metais

Panagrinėję 2019 metų kalendorių suprantame, kaip greitai lekia laikas, tad norint gauti gražų skaičių derinį vestuvėms reikia susizgribti kuo ankščiau. Nieko nelaukiant vardinam išskirtines ir gražias 2019 metų vestuvių datas – beje, tarp jų galite pamatyti ir ne tik savaitgalio dienas:

2019-05-05 (sekmadienis)
2019-05-19 (sekmadienis)

2019-06-06 (ketvirtadienis)
2019-06-19 (trečiadienis)

2019-07-07 (sekmadienis)
2019-07-19 (penktadienis)

2019-08-08 (ketvirtadienis)
2019-08-18 (sekmadienis)
2019-08-19 (pirmadienis)

2019-09-09 (pirmadienis)
2019-09-19 (ketvirtadienis)

2019-10-10 (ketvirtadienis)
2019-10-19 (šeštadienis)

2019-11-11 (pirmadienis)
2019-11-19 (antradienis)

2019-12-12 (ketvirtadienis)
2019-12-19 (ketvirtadienis)
2019-12-21 (šeštadienis)

2019 metais dar bus ne viena data, tobulai tinkanti įsimintinoms vestuvėms – belieka išsirinkti tą, kuri geriausiai tiks jūsų naujo gyvenimo pradžiai!
Pasakiškų jums vestuvių mielieji!!!

Komentaruose pasidalink kokia Ji – Jūsų 2019 metų vestuvių data ir kas lėmė tokį sprendimą.

Parašyk komentarą

450