Fotografą vestuvių dienai būsimi jaunavedžiai dažnai renkasi pagal fotografo pateiktą „portfolio“ atsižvelgdami į savo skonį bei norus. Dažnu atveju atkreipia dėmesį ir į gautas rekomendacijas bei atsiliepimus.

Bet kodėl vienos, ar kitos fotografo nuotraukos patinka labiau?

Tam turi įtakos fotografavimo stilius. Vienus įkvepia reportažinė vestuvių fotografija, o kiti žavisi menine ar stilizuota vestuvių fotosesija.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Daugiau straipsnių apie vestuvių fotografiją >>

Kad geriau suprastumėm vestuvių fotografiją, šį kartą mus pakonsultavo Giedrius iš Giedrius Pranaitis Photography, kuris jau penkerius metus fotografuoja vestuves.

Vestuvių fotografai

Fotografas atvirauja, kad dažnai vestuves fotografuoja ne vienas, kas leidžia efektyviau išnaudoti vestuvių fotosesiją, bei ,,pagauti“ įvairesnius kadrus.

Taip pat prisipažįsta, kad laukdamas vestuvių sezono, kuris prasideda nuo balandžio ir tęsiasi iki spalio, skiria savo profesijos tobulėjimui. O juk tobulėti visad yra kur ir tai nepriklauso nuo to kokį fotografavimo stilių mėgsta ir naudoja fotografas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vestuvių fotosesijų vietos Kaune >>

Šiame straipsnyje vestuvių fotografas Giedrius mus artimiau supažindins su keliais vestuvių fotografavimo stiliais, tad tikimės, kad tai padės labiausiai suprasti kokio rezultato tikiesi iš savo vestuvių dienos fotografijų.

Reportažinis fotografavimo stilius vestuvėse - Giedrius Pranaitis Photography
Reportažinis fotografavimo stilius vestuvėse | Nuotrauką įamžino: Giedrius Pranaitis Photography

Reportažinis fotografavimo stilius vestuvėse

Reportažinė – tai dažniausias fotografavimo stilius, kurį renkasi daugelis fotografų. Šis stilius pasižymi nerežisuotomis scenomis ir nesuvaidintais jausmais. Vestuvių fotografas būna nematomas visos šventės metu, nesikiša į vestuvių eigą bei nesukuria statiškų pozų. Fotografo teigimu, reportažinis stilius reikalauja greitos reakcijos į viską kas vyksta aplinkui, o nuotraukos atspindi tikras, išgyventas emocijas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Nuotakos rytas fotostudijoje >>

Tokias fotografijas pravartų rinktis jauniesiems, kuriems mažiau priimtinas pozavimas, nejaukiai jaučiasi prieš kameras, ar nenori būti dėmesio centre. Tačiau jeigu norite sulaukti daugiau patarimų iš fotografo, mėgstate pozuoti ir nevengtumėt daryti to visą vestuvių dieną, pravartu būtų pagalvoti apie meninę fotografiją.

Reportažinis fotografavimo stilius vestuvėse - Giedrius Pranaitis Photography
Reportažinis fotografavimo stilius vestuvėse | Nuotrauką Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios apžvalgos aikštelėje įamžino Giedrius Pranaitis Photography

Meninė vestuvių fotografija

Šį stilių galima apibūdinti kaip ,,pozuojančią fotografiją“. Jam būdinga ne tik jaunųjų pozavimas, bet ir tinkamai parinktos fotosesijos vietos, emocijos ir visas nuotraukos išbaigtumas. Neretai tokio stiliaus nuotraukos yra dažnai retušuojamos. ,,Matyti save meniškoje nuotraukoje, manau daugumos jaunųjų noras. Dauguma nori bent vieno kito įdomaus, meniško, išbaigto kadro.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vestuvių fotosesijų vietos Vilniuje >>

Šį fotografijos stilių vestuvėse taip pat taikom, nes dauguma klientų nori patarimų ir jiems daug lengviau kurti su mūsų pagalba. Kad ir kaip nešiuolaikiškai skambėtų pozavimas, bet jį taikant galima padaryti išbaigtus kadrus ir juose sukurti įvairias emocijas. Todėl nevertėtų iš karto purtytis jo“ – teigia vestuvių fotografas Giedrius.

Bet jeigu esate tas žmogus, kuris kiek stokoja kantrybės, vertėtų pagalvoti, ar toks pozavimas visą vestuvių dieną bus tai ko norite. Tad kartu apgalvokite, kokių nuotraukų norite ir kaip jas įsivaizduojate savo vestuvių dieną.

Meninė vestuvių fotografija - Giedrius Pranaitis Photography
Meninė vestuvių fotografija | Nuotrauką įamžino: Giedrius Pranaitis Photography

Stilizuota vestuvių fotosesija

Vienas iš šio fotografavimo stiliaus bruožų yra sukuriamos gausios vestuvių fotosesijos dekoracijos: įvairūs balionai, galbūt didesnės popierinės gėlės, muilo burbulai, imitacinės šypsenos, ūsai ir pan. Tai dekoracijos, galinčios paįvairinti ne tik emocijas, bet ir pačias nuotraukas, įtraukti daugiau dalyvių. Fotografas dažnai rinkdamasis tokį fotografavimo stilių visada turės ką patarti jauniesiems, žinos, kaip pakreipti fotografavimo kampą bei suteikti jai žavesio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vestuvių idėjos >>

Jeigu manai, kad vestuvių dieną bus sunkoka atrasti kokią įdomią bei žavią vestuvių fotosesijos vietą, pravartu kreiptis į fotografą, kuris mėgsta stilizuotą fotosesijos stilių bei jį propaguoja. Bet jei nemėgsti vaidybos elementų, ar statiškų vaizdų, toks stilius gali ir nesuteikti norimo rezultato.

Meninė vestuvių fotografija miške - Giedrius Pranaitis Photography
Meninė vestuvių fotografija | Nuotrauką įamžino: Giedrius Pranaitis Photography

Fotografo manymu, visuose stiliuose reikalingas bendras indėlis į nuotrauką, tiek fotografo tiek ir jaunųjų. Svarbu surasti bendrą matymą, kurį lemia bendravimas, jaunųjų pasitikėjimas ir atsipalaidavimas. Renkantis fotografą jaunieji turi apsispręsti kokio tipo fotografijos jiems artimiausios, išsakyti savo lūkesčius. Todėl nėra nei vieno blogo arba geriausio stiliaus.

Belieka prieš renkantis fotografą vestuvių dienai atsakyti į klausimą, kaip vestuvių diena turi atrodyti ir kaip ją norėsite matyti joms praėjus.

Sklandaus bei gražaus jums vestuvių planavimo!

Vestuvių fotografai

1
Parašyk komentarą

450
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
naujausius seniausius most voted
Ramūnas

Rekomenduojam Giedrių!