Vestuvių kvietimai

Planuojama vestuvių šventė jau įgavo pagreitį? Jei jau žinoma šventės data, vieta, laikas, tema ir programa, reiškia, jau tinkamas metas pagalvoti ir apie vestuvių kvietimus šventės svečiams. Vestuvių kvietimai – neabejotinai vienas iš itin svarbių Jūsų šventės planavimo momentų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Išsamus vestuvių planavimo darbų sąrašas >>

Tinkamai paruošti bei laiku išsiųsti kvietimai – puikus startas į tolimesnį vestuvių organizavimą. Prieš šį startą visada verta susipažinti su tokių kvietimų etiketo taisyklėmis.

Vestuvių kvietimai vestuvių kataloge Pasakiskos

Visų pirma yra svarbu žinoti:

Kvietimai į vestuves – pagal sąrašą

Rengiantis šventei pirmiausia vertėtų pasirūpinti svečių sąrašu – tai leis išsiaiškinti tikslų kvietimų skaičių.

Vieno iš poros – kviesti nevalia

Į kviečiamų žmonių sąrašą nederėtų pamiršti įtraukti ir svečių antrųjų pusių – ar poras sieja santuokiniai ryšiai ar ne, visiškai neturi reikšmės.

Kai pora yra santuokoje ar gyvena drauge, siunčiamas vienas kvietimas, bet jei žmonės negyvena kartu, kvietimai kiekvienam žmogui įteikiami atskirai. Reaguokite į kitų santykių statusą.

Jei atsitiktų taip, kad vienišas Jūsų bičiulis sulaukęs kvietimo dar iki šventės susirastų draugę – kvietimą reikėtų papildyti žodžiu.

Prievarta poruoti – nevalia

Prašyti vienišos merginos ar vaikino atsivesti partnerį – tolygu stumti juos į keblią situaciją. Tokiais atvejais geriau subtiliai užsiminti, jog prie stalo atsirastų laisva vieta ir ją lydinčiam asmeniui.

Kas kvietime – tas ir šventėje

Jei vestuvių šventėje poros laukiamos su savo atžalomis, derėtų kvietime aiškiai įvardinti, kad laukiama visa šeima. Žinoma, gali pasitaikyti tokių svečių, kurie gali atsivesti vaikus, net jei kvietime buvo įvardinti tik du sutuoktiniai.

Taktiškiausias būdas paskleisti žinią apie rengiamą vestuvių šventę tik suaugusiems – paprašyti vestuvių planuotojos pagalbos.

Atsarga gėdos nedaro

Rekomenduojama užsisakyti kiek daugiau kvietimų, nei planuojama kviesti svečių. Netyčia sugadinus vieną ar kitą nereikės gaišti laiko, rūpinantis papildomų jų užsakymu.

Vietoj kvietimo – pranešimas

Ką daryti tuomet, kai iš anksto aišku, kad svečias negalės atvykti į vestuvių ceremoniją? Daugelis jaunavedžių nusprendžia nesiųsti kvietimų draugams ir pažįstamiems, kai žinoma, jog jie tikrai neturės galimybės atvykti.

Kai kurios poros tuomet jaučiasi, lyg siųstų formalius pakvietimus vien tam, jog sulauktų dovanų. Tokių dviprasmiškų užuominų galima išvengti vietoj kvietimo siunčiant neįpareigojančius pranešimus.

Ignoruoti nemandagius – galima

Sprendimas nekviesti svečių tik dėl to, jog patys nebuvote pakviesti į tokių žmonių vestuves – anoks netaktas. Nemandagu patiems prašytis į vestuvių šventę, net jei su jaunavedžius esate labai artimi.

Tuo labiau nederėtų prašyti jaunavedžių leisti į vestuves atsivesti savo draugą, jei kvietime yra konkrečiai įvardinta, kad esate laukiamas vienas.

Vestuvių kvietimai viskas ką apie juos būtina žinoti - Kvietimas į vestuves

Vestuvių kvietimų tekstai

Taisyklė – nėra jokių taisyklių

Vestuvių kvietimų tekstai – nemenkas galvosūkis daugumai šventės kaltininkų. Viena svarbiausių kvietimo turinio kūrimo taisyklių – būtinybė suvokti taisykles, bet ir išdrįsti jas kartais sulaužyti.

Tai reiškia, jog nėra konkretaus kvietimų turinio standarto, bet nederėtų pamiršti, kad kvietimai ne vien informacija apie Jus, taipogi yra adresuoti Jūsų svečiams, tad juose atsidūrusi informacija privalo būti aiški bei pateikta taip, jog vestuvių dieną neiškiltų jokių nesusipratimų.

Pirmieji žodžiai

Dažniausiai įprasta, kad pats pirmasis žodis kvietime – kreipinys. Kai kuriais atvejais galima laužyti – galima apsiriboti kreipiniu ir tiktai ant voko.

Kiti būdai: prisegti papildomą kreipinio kortelę ar priklijuoti lipduku.

Jausmingiems – laisvė reikštis jausmingai

Jei dėl kreipinio jau apsispręsta toliau tekste galėtų būti rašoma kvietimo frazė. Šie sakiniai gali būti formalūs [Maloniai kviečiame kartu švęsti mūsų sąjungą/meilę].

Jei Jus laiko jausmingais žmonėmis, nepabijokite romantišką polėkį išreikšti eilėmis ar sentencija [Laimė auga, kai ja dalinamasi su kitais, tad laukiame Jūsų mūsų meilės šventėje].

Vieningas stilius

Niekada neprašausite, jei minėta frazė, kaip ir visas kvietimo tekstas bus derinamas, atsižvelgiant į vestuvių šventės stilistiką ar formalumo lygį. Verta įvardinti ir vestuvių stilių, dar kitaip vadinamą ,,dress code“.

Aiškumas

Visais atvejais kvietimas į vestuves turėtų būti aiškus, tikslus ir suprantamas. Vestuvių kvietimai idėjos prašosi kiekvieną kartą – būkite unikalūs, juose išreikšdami unikalumą.

Vestuvių kvietimas internetu kaina
Koala Design vestuvių kvietimai

Svarbiausios kvietimo detalės

Data, vieta ir laikas

Kita ne mažiau reikšminga kvietimo teksto detalė – data, ceremonijos ir šventės vieta bei laikas.

Šiuo atveju taip pat galima pasižiūrėti kiek kūrybiškiau: data galėtų būti parašyta žodžiais, bet ne skaitmenimis. Ji taip pat gali būti išskirta, paryškinta, pateikta grafiškai.

RSVP

Paskutinis sakinys kvietime – RSVP (pranc. „Respondez S’il Vous Plait” trumpinys, kuris reiškia prašymą atsakyti). Šis sakinys svečius įpareigoja informuoti apie savo atvykimą ar neatvykimą į vestuvių ceremoniją.

Šventės vietos žemėlapis

Tuomet, kai šventės vietą gali būti keblu pasiekti, papildomai šalia kvietimo rekomenduojama prisegti šventės vietos žemėlapį. Visada verta tuo pačiu nurodyti ir tikslias koordinates, kad būtų galima pasitelkti išmanųjį telefoną.

Įteikimo laikas

Kvietimas į vestuves turėtų būti įteiktas iki šventės likus mėnesiui ar dviem. Turėkite omeny: kuo anksčiau jie bus įteikti, tuo labiau tikėtina, kad sulauksite daugiau svečių. Visgi nederėtų persistengti – to daryti prieš metus tikrai nederėtų.

 

Vestuvių kvietimai vestuvių kataloge Pasakiskos

Vestuvių kvietimai: pasidaryk pats

Improvizuotas karpinys ar piešinys

Esate suplanavę nedidelį vestuvių šventės biudžetą? O gal norisi individualaus kūrybiško kvietimo? Leiskite vaizduotei lietis laisvai: improvizuokite piešdami, klijuodami ir karpydami.

Svarbiausia, jog tokia veikla keltų pačias geriausias emocijas ar leistų dar kartą įsitikinti nuostabiu bendrystės jausmu su savo išrinktuoju. Tik išbandžius ne vieną kvietimo dizainą galite atrasti norimą stilių.

Kvietimas – nuotrauka

Originaliausias būdas svečiams pranešti apie vestuvių šventę – nuotrauka, kurioje šypsosi jaunavedžiai, rankose laikantys informacinę lentelę, skelbiančią šventės laiką ir vietą.

Išsamesnė informacija – kitoje nuotraukos pusėje. Jeigu jau ryžotės pasirinkti šiuos kvietimus – vertėtų pasitelkti profesionalaus fotografo pagalbą. Kokybiška nuotrauka su tinkamai užfiksuota emocija leis pasirūpinti įspūdingais kvietimais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Išsirink fotografą priešvestuvinei (Love story) fotosesijai >>

Video kvietimas arba elektronins kvietimas

Kad ir kokie įspūdingai atrodantys būtų kvietimai, jiems vis tiek bus lemta vėliau atsirasti šiukšliadėžėje. Kitas dalykas, kai būsimi svečiai sulaukia kompaktinės plokštelės su įrašytu video ar elektroniniu kvietimu. Vos paštininkui įteikus tokį siuntinį, intriga pradeda megztis tą patį momentą: skubama prie kompiuterio.

Elektroninis kvietimas ar video kvietimas gali būti ir išskirtinis kinematografinis darbas, kai savaime sukuriamas ryšys tarp būsimų svečių ir jaunavedžių, išprovokuojamas šventės laukimas ir nuteikiama įdomiems potyriams šventės dieną!

Vestuvių kvietimai pasidaryk pats – geriausias būdas atskleisti savo kūrybines galias.

Kvietimas į vestuves
Koala Design vestuvių kvietimai

Kvietimuose – išlaikytas etiketas

Subtilios užuominos

Norisi nedūžtančios dovanos vokelyje, bet nepageidaujate jokių gėlių? Galbūt trokštate gauti loterijos bilietų? Gal siekiate paskatinti svečius gerumo pliūpsniui? Piniginė auka gyvūnų prieglaudoms, vaikų namams ar įvairioms kitoms labdaros organizacijoms gali būti geriausias pasirinkimas, kuris reikš ir dovanotojų pasitenkinimą.

„Apeiti“ netaktą – įmanoma

Vis tik šių pageidavimų, kaip ir dovanų sąrašo, nederėtų aiškiai įvardinti – konkretūs reikalavimai dovanoms yra laikomi didžiausiu netaktu, vestuvių etiketo nepaisymu. Išeitis atrodyti taktiškesniems visada yra – tereikia kūrybiškesnio teksto. Pvz.: Jokios gražiausios gėlės neprilygs sočių kačių murkimui/laimingų vaikų šypsenoms.

Kai vestuvių dovanos – nepageidaujamos

Ką rašyti, kai nenorite gauti jokių dovanų? Šis pageidavimas taip pat turėtų būti išreikštas labai subtiliai. Pvz.: Mes jau gavome savo didžiausią dovaną – vienas kitą.

 

Vestuvių kvietimas – ne mažiau svarbus šventės akcentas nei nuotakos suknelė ar vestuvinis tortas: jis iškalbingas ir išreiškiantis šventės stilistiką ir tematiką. Skirkite jam dėmesio. Jeigu kvietimas į vestuves leistų prognozuoti santuokinį gyvenimą, kaip tuomet atrodytų Jūsų kvietimai?

Nesikuklinkite savo idėjomis dalintis komentaruose!

Malonaus ir sklandaus Jums šventės planavimo, mielieji!

 

Vestuvių kvietimai vestuvių kataloge Pasakiskos

Parašyk komentarą

450