Greičiausiai sutiksite, kad šventinio stalo estetika tampa ypač svarbi. „Food Projects“ atstovai teigia, kad vieno kąsnio užkandžiai keičia formą ir pateikimą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Straipsnių serija: vestuvių idėjos >>

Viskas, netgi salotos ar ta pati visų mėgstama silkė gali būti serviruojama nedidelėmis porcijomis, kad svečiams būtų patogu ragauti mažus skonio šedevrus.

Vieno kąsnio užkandžiai keičia formą maistas porcijomis pateikiamas indeliuose, taurėse ar šaukšteliuose
Food Projects – vieno kąsnio užkandžiai keičia formą, maistas porcijomis pateikiamas indeliuose, taurėse ar šaukšteliuose

Vieno kąsnio užkandžiai atspindi šventės stilių

Pasak „Food Projects“ atstovės Eglės Čekauskaitės, vieno kąsnio sumuštinukai ir kiti užkandžiai perteikia šventės stilių ir net emociją. „Vieno kąsnio užkandžius deriname prie šventės tematikos, sukurdami prancūziškus, itališkus ar modernius lietuviškus skonius indeliuose ar šauktuose. Neretai siekiame priderinti užkandžių bei desertų spalvinę gamą prie šventės dekoro detalių ir akcentų, taip sukurdami vientisumą,“ – pasakoja specialistė, pridurdama, kad šiuolaikinėse šventėse ypatingas dėmesys skiriamas šventinio stalo dekoravimui.

Food Projects - vieno kąsnio užkandžiai
Food Projects – Sumodernintos lietuviškos virtuvės patiekalai gali būti estetiškai pateikti kaip vieno kąsnio užkandžiai, pavyzdžiui, indeliuose patiektas šaltibarščių kremas arba medumi glazūruoto naminio varškės sūrio vėrinukai su gervuogėmis.

Ypač stilingai gali atrodyti ir desertinis stalas, mat įprasti skanėstai vietą užleidžia desertams indeliuose, kurie taip pat spalviškai priderinami prie šventės idėjos, dekoro ir net pomėgių.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vestuvių planavimo darbų sąrašas >>

„Kartą jaunieji mums prasitarė, kad labai mėgsta prosecco šampaną, tad specialiai jiems sukūrėme išskirtinius saldėsius: prosecco želė ir baltojo šokolado bei prosecco kremo desertus,“ – pasakoja „Food Projects“ atstovė Eglė.

Food Projects - vieno kąsnio užkandžiai vestuvėms
Food Projects – specialistai rekomenduoja neperkrauti stalo, o užkandžiams baigiantis, juos pakeisti naujais – taip stalas atrodys elegantiškai ir skoningai

Keičiasi užkandžių forma bei jų pateikimas

Nors vieno kąsnio užkandžiai ant šventinio stalo nėra naujiena, stipriai keičiasi užkandžių pateikimo forma.

Privačių švenčių vakarėliuose vis dažniau pasirenkamas švediškas stalas, arba kitaip – furšetas, ant kurio pateikiama kuo daugiau skirtingų skonių užkandžių.

Tokia forma nereikalauja papildomos vietos ir skatina bendravimą tarp svečių.

Food Projects - užkandžiai vestuvėms
Food Projects – vieno kąsnio užkandžiai gali būti sudedami ant pakylų ar padėklų

„Didelius užkandžių padėklus rekomenduojama keisti į elegantiškus vienkartinius indelius ar šaukštelius. Tokiu būdu į indelį, skirtą vienam asmeniui, galima estetiškai pateikti įvairias salotas, šaltas sriubas ar net silkę,“ – pasakoja E. Čekauskaitė.

IDĖJOS:
Kaip užimti svečius per vestuves >>

Vienas elegantiškiausių ir moderniausių užkandžių variantų – iš Prancūzijos atkeliavę gurmaniškieji verinai, kurie pateikiami stiklinėse taurelėse. Taip pateiktas maistas atrodo itin subtiliai ir elegantiškai, ypač jei užkandžiai turi kreminės ar skystos konsistencijos.

Vieno kąsnio užkandžiai vestuvių šventei
Food Projects – desertai derinami prie šventės stilistikos

Keletas tokių „Food Projects“ siūlomų verinų: prancūziškas mimosa kiaušinių verinas su garstyčiomis, skrebučiais, prosciutto cotto kumpiu bei naminiu žaliuoju majonezu, prancūziško Roquefort sūrio, graikinių riešutų ir karamelizuotų kriaušių verinas, sultingos anties Confit juostelių ir grūstų žaliųjų žirnelių verinas, gardintas gruzdinta šonine.

PUIKI IDĖJA:
Mobilus kokteilių baras vestuvėse >>

Taip pat nebemadingus trapios tešlos krepšelius ar skrudintos baltos duonos pagrindo sumuštinukus keičia pikantiški vieno kąsnio sumuštiniai šaukšteliuose, itališko sūrio triufeliai bei užkandžiai indeliuose su jiems pritaikytais padažais. Pavyzdžiui, parmezano tūtelės su vytinto kumpio putėsiais ir rozmarinais, gruzdintos krevetės su saldžiarūgščiu padažu, minkštojo itališko sūrio triufeliai su laiškiniais česnakais bei saulėje džiovintu pomidoru.

Food Projects - vieno kąsnio užkandžiai šaukšteliuose vestuvėms
Food Projects – vieno kąsnio užkandžiai šaukšteliuose

Ką svarbu žinoti renkantis vieno kąsnio užkandžius?

Be abejonės, renkantis vieno kąsnio užkandžius vestuvėms, svarbu bent šiek tiek išskirti savo mėgstamą virtuvę. Taip pat į užkandžių meniu rekomenduojama įtraukti vegetariškų ar net veganiškų užkandžių.

Jokiu būdu nereikėtų sukrauti visų užkandžių, jei šventė nusimato ilgesniam laikui. Kad furšetai ar banketai atrodytų estetiškai, specialistai pataria sukurti estetišką minimalizmą, kas kelias valandas pakeičiant taureles bei užkandžius.

Food Projects - užkandžiai vestuvėms
Food Projects – atskiromis porcijomis galima sudėti salotas, mišraines ar net silkę

Paprastai skaičiuojama, jog 4 valandų pobūviui vienam asmeniui reikia 4 užkandžių ir deserto, tačiau, jei vakarėlis planuojamas ilgesniam laikui, šį skaičių reikėtų dvigubinti. Visgi jei planuojate pateikti karštus užkandžius, o šventę planuojate ilgesniam laikui, palikite tai paskaičiuosi savo srities specialistams.

Straipsnis paruoštas bendradarbiaujant su Food Projects.

0 0 balsai
Įvertink šį straipsnį!
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus